Project – Symulator Arcade Motocykl – Linux / Windows- zarobkowy

Projekt realizowany pod nazwą SigelBike.com jest symulatorem wirtualnych wyścigów z możliwością zapisywania czasów okrążeń na stronie internetowej. Jest on całkowicie bezobsługowy oraz nie wymaga stałego nadzoru. Przyjmuje płatności za korzystanie z niego w formie monet oraz kart płatniczych / bankomatowych.
Składowe projektu:

 1. Fizyczny symulator gier w formie interaktywnego motocykla wraz ze sprzętem i oprogramowaniem niezbędnym do spełnienia założeń.
 2. Strona internetowa SigelBike.com
 3. Mobilna wersja gry dla Androida
 4. Wersja demo dla Windows 7 i wyżej (wersja gry identyczna z tą prezentowaną na fizycznym symulatorze.

Moim zadaniem w tym projekcie było wyznaczenie głównych założeń z zakresu oprogramowania i sprzętu, opracowanie planu działania,  jego wykonania, nadzorowania osób trzecich.  Kompleksowe testy na sucho oraz terenowe, naniesienie niezbędnych poprawek. Całość musiała zmieścić się we wcześniej ustalonym budżecie. Ponadto opiniowanie w zakresie rozwiązań technicznych stosowanych w fizycznym modelu. Ponadto moim zadaniem było uzbrajanie i konfigurowanie symulatora w wersji produkcyjnej.

 

Główne założenia projektu:

 1. Zaprojektowanie automatu interaktywnego typu motocykl z wirtualną grą wyścigową oraz obsługą płatności (monet, kart płatniczych).
 2. Stworzenie infrastruktury  programowej
  2.1 Znalezienie studia developerskiego i zlecenie wykonania od podstaw gry komputerowej na środowisko Linux oraz Windows (+ opracowanie założeń i planu tworzenia gry)
  2.2 Znalezienie studia developerskiego i zlecenie wykonania dema gry dla środowiska Windows
  2.3 Zlecenie wykonania gry dla środowiska Android (+ opracowanie założeń)
  2.4 Umieszczenie gry w sklepie GooglePlay
  2.5 Znalezienie studia developerskiego i zlecenie wykonania strony internetowej będącej w interakcji z fizycznym symulatorem oraz mobilną wersją gry. (+opracowanie funkcji strony)
  2.6 Stworzenie zdalnego systemu kontroli automatem.
  2.7 Przystosowanie systemu typu Linux do bezobsługowej pracy ciągłej z uwzględnieniem zmiennych warunków pracy.
 3. Stworzenie infrastruktury sprzętowej.
  3.1 Znalezienie programisty i elektronika do wykonania urządzeń i ich oprogramowania celem komunikacji akceptatora monet (tzw. wrzutnika) oraz czytnika kart płatniczych z modułem sterującym. (+ nadzór nad postępami, testy, poprawki)
  3.2. Stworzenie modułu sterującego z uwzględnieniem sprzętu zapewniającego maksymalną trwałość i odporność zmienne warunki pracy w tym wysokie temperatury, zaniki napięcia, drgania.
  Moduł musiał spełniać zasadę łatwego serwisowania w terenie.
  3.3 Opracowanie założeń i stworzenie dedykowanego kontrolera do interakcji gracza z automatem.
  3.4 Wykonanie pełnego okablowania automatu.
 4. Kompleksowe testy każdego z elementów składowych oraz całości i uwzględnieniem symulacji terenowych.

Galeria produktu – wersja prototypowa.